Mirësevjen, vizitor! [ Regjistrohu | Identifikohu ]   rss feed
Posto Një Ofertë!
«    »

Okazion Fotokopje Ricoh Aficio MP C1500SP Gel Tecnology

3500 Euro

Përshkrimi

Shitet Pajisje Multifunksionale A3 Fotokopje + Scanner + Printer Ricoh Aficio MP C1500SP Gel Technology. Eshte e pershtatshme per edhe per studio inxhinierike pasi edhe koston e printimit e ka te ulet si dhe mund te behen skanime/fotokopjime/printime te formatit A3 ne Color dhe Blac&White. te gjitha keto ofrohen edhe nepermjet lidhjes ne rrjet per grupe pune, pra pavaresi te plote.
Fotokopja eshte shume pak e perdorur: vetem 100 kopje.
Shitet per arsye ndryshim biznesi.

Karakteristikat e pajisjes:
http://www.ricoh.co.nz/products_solutions/pdf/MPC1500.pdf

General Features
* Stunning colour output thanks to Ricoh’s innovative Gelsprinter technology
* Top performance: 15 ppm B/W – 6 ppm colour
* Duplex copying, scanning and printing
* All-in-one multi-functional device: print, copy, scan and fax from one machine
* Exceptional media versatility (up to 220 gsm)
* Guaranteed security and excellent networking

Desktop
On demand piezo inkjet system with pigment based gel (all 4 colours)
15 pages per minute B/W
6 pages per minute colour

Up to 99

Less than 9.7 seconds (B/W)
Less than 24 seconds (colour)

Less than 20 seconds

600 dpi

Standard: 384 MB
Maximum with upgrades: 640 MB
Optional: 40 GB HDD

Standard:
1 x 250 sheet tray
1 x 100 sheet multi-bypass tray
1 x 1 sheet bypass tray
Maximum with options: 1,351 sheets

Paper trays and duplex: A5 – A3
Bypass: A6 – A3

Standard trays: 60 – 105 gsm
Multi-sheet bypass: 60-162 gsm
1-sheet bypass: 60 – 220 gsm
550W x 728D x 485H mm
Less than 49.5 kg
220 – 240 V, 50/60 Hz
Maximum: 250 W
Energy Saver Mode: 3.7 W

Standard: USB2.0, Ethernet 10 base-T/100 base-TX
Optional: Bi-directional (IEEE 1284), Firewire 1394, Wireless LAN (IEEE 802.11b), Bluetooth, USB Host I/F

Windows® 95/98/Me/NT4.0/2000/XP
2003 Server
Macintosh 8.6 or later (OS X Classic)
Macintosh OS X v10.1 or later (native mode)
Netware 3.12/3.2/4.1/4.11/5.0/5.1/6/6.5
UNIX Sun Solaris 2.6/7/8/9/10
HP-UX 10.x/11.x/11iv2
SCO OpenServer 5.0.6/5.0.7
RedHat Linux 6.x/7.x/8.x/9.x/Enterprise
IBM AIX v4.3/5L v5.1/5L v5.2/5.3

Maximum 42 originals per minute (MH, A4, B/W)

600 dpi
A5 – A3
Network, TWAIN
SMTP, TCP/IP
Maximum 300 per job
Maximum 150
Via operation panel or LDAP
SMB, NCP, or FTP protocol (with login)
Maximum 50 folders per job

Accessories
Options

* Platen cover
* 50 sheet automatic reversing document feeder
* 1 x 500 sheet paper tray
* 2 x 500 sheet paper trays
* Duplex unit
* Cabinet
* Adobe PostScript 3
* Function Upgrade (including 40 GB HDD)
* Bi-directional IEEE 1284
* Firewire (IEEE 1394)
* Wireless LAN (IEEE 802.11b)
* Bluetooth
* USB Host I/F
* Camera Direct Print Card
* Security and software solutions

Tel. : +355 33 231685

Cel. : +355 693820555

Tel. : +355 33 231685

Cel. : +355 693820555


Fjalë Kyçe: , , , , , , ,
Statistika: 2216 Shikimet Totale, 1 Sot

Printoje Këtë Ofertë

Fotot

Okazion Fotokopje Ricoh Aficio MP C1500SP Gel Tecnology