Mirësevjen, vizitor! [ Regjistrohu | Identifikohu ]   rss feed
Posto Një Ofertë!
«    »

klinika e veshkave

20 Euro

Përshkrimi

Meshkujt qe vuajne me dhimbje urogenitale,cregullime urinimi,seksuale
Per meshkujt e rinj 20-55 vj,
10-30% e meshkujve active…vuajne me dhimbje urogenitale,mesi, cregullime seksuale cregullime te urinimit,,,
DHIMBJE te mesit ose te fundit te barkut,ose ne rreze te kofsheve.ose ne brendesi te zorres se trashe(anale), diten ose naten,ne qendrimin ulur ,apo ne kembe (sidomos ne kohe me lageshtire,te ftohte-ose ne nderimin e stineve)

-Dhimbje ose mpirje te organeve genitale dhe zonat rreth tyre,testikujt,zora e trashe,,ndjenjen ,sikur I kane mbathjet e ngushta,dhimbje,djegie ne maje te penisit,,skuqje te kokes se penisit,( shpesh mjekohen me pomade,per myk) ose bezdisje ne kanalin e urines
Dhimbje te vazhdueshme te mesit (lumbago),te pashpjegueshme ,nga radiografite…veshtiresi,,per te qendruar ulur ne karrige per nje kohe te gjate
Shpesh here ,,keto simptoma ,,lehtesohen,,ose acarohen pas ejakulacionit…

-Renie te presionit te spermes,veshtiresi,djegie dhimbje ne derdhjen e spermes,ngjyre e verdhe ose e kuqe e spermes (normalisht ,eshte e bardhe),,ulje te rendimentit te pjellshmerise .(fertilitetit).
-Renie te deshires seksuale, ose renie te forces se ereksionit,orgazme e shpejte.mungesa e kenaqesise ne momentin e ejakulacionit,,orgazmes,,sikur shkon bosh…

-Urinim te shpeshte(me shpesh se shoket e tyre,qofte edhe kur konsumojne sasi te vogla pije ose kafe)
-Urinim naten (qe zgjohen naten per te urinuar,qofte edhe 1 here)
-Urinim me djegie,ose veshtiresi, ose urgjence te papermbajteshme per te urinuar ose qe ndiejne se nuk zbrazin fshiken urinare plotesisht,por duhet te shkojne perseri pas disa minutash ne tualet
-Renie te presionit te urines,ose curgu I urines eshte dyfish…duhet te sforcojne muskulaturen e barkut,,per te shtuar presionin..
Keto simptoma,, te vetme ose te kombinuara,,nenkuptojne probleme,irritime te vezikes urinare,, kanalit te urines,,,,prostates (prostatit kronik)dhe qeseve te spermes,muskujve dhe nervave te dyshemese se legenit.(dhimbje pelvike),,vec e vec ose te kombinuara.,mjaft te veshtira per tu mjekuar ,sidomos kur jane kronike.(kur perseriten mbi 1 here ose mbi 3 muaj)

Mjekimet e ketyre semundjeve ,,konsistojne ne perdorimin e antibiotikeve,,qetesuesve kunder dhimbjeve (antiinflamatore),medikamente kunder spazmave ,,etj,,,per periudha te zgjatura,,3-6 muaj,,,por ne mjaft raste ,,(40-50%),pacientet nuk lehtesohen nga simptomat,,ose lehteson,perkohesisht,,vetem ne periudhen qe marin medikamentet.
Sa me e vjeter ,semundja dhe mosha e pacientit,,aq me I veshtire ,eshte mjekimi,dhe rezultatet perfundimtare ,jane me te dobeta.
Problem,eshte dhe aspekti psiqik,shpirteror I ketyre meshkujve,,,kjo semundje e konsumon,jashtezakonisht shume psiqikisht,moralisht dhe fizikisht ,mashkullin…Depresion,kronik,ulje e theksuar e aftesise per pune dhe krijimtari,perspektive e zymte e jetes se tij.
Shpesh here ,,analizat e urines,urokulturat,ekzaminimet eko grafike Ct-scaner,apo te tjera,jane normale ,,dhe perbejne nje disorientim mjaft te theksuar per mjekun dhe pacientin,,keta paciente bredhin ne shume klinika ,,por pa rezultat,,lodhen,,deshperohen,harxhohen edhe financiarisht. cilesia e jetes behet mjaft e dobet,,e krahasueshme me diabetin,ose me infarktin e zemres…

Ne kilinken tone do te gjeni te gjitha mundesite per te diagnostikuar keto lloj semundjesh,si dhe per me teper nje mjekim te perzgjedhur sipas problemit qe keni,, qe konsiston ne perdorimin e mjekimeve te shumefishta ne te njejten kohe,,pra ne perdorimin e disa medikamenteve njekohesisht,,direkt ne organet e semura,,(Multimodal treatment,,Daniel Shoske,,Clevland Hospital)(Manila Protocol)etj,,duke arritur perqendrim te larte te medikamentevene te gjitha organet e semura qe ndodhen ne gropen e legenit,(pelvisi minor),,pa asnje efekt anesor,pa dhimbje.. 7-15 dite mjekim,,,Rezultatet??? 80-100% permiresim ne eliminimin e dhimbjeve….5 vjet eksperience,mjekimi,me te tilla metoda.
Financiarisht,,??mjaft me lire ,se perdorimi me muaj te tere I medikameneteve nga goja ..

Para se te bini ne deshperim, kaloni per nje vizite ne kete klinike
Ju lehtesojme dhimbjet,aktin seksual,pagjumesine dhe diskomfortin ,,cilesia e jetes suaj rikthehet ne normalitet Ju rikthejme aftesine tuaj per pune dhe kenaqesi.

Klinika GJIKONDI
ADRESA—Rr Hoxha Tahsim,Sheshi I XHAMLLEKUT.
TIRANE-SHQIPERI
Tel 23 702 95 cel 0682278356 069 51 03680
E-mail— agjikondi@yahoo.com


URL: www.klinika e veshkave
Fjalë Kyçe: , , ,
Statistika: 2358 Shikimet Totale, 1 Sot

Printoje Këtë Ofertë

Fotot

Nuk ka fotografi

Postuar Nga:

alqi gjikondi

tirane


01/03/2012 7:53 am


2370295


Ofertat Më Të Shikuara