Mirësevjen, vizitor! [ Regjistrohu | Identifikohu ]   rss feed
Posto Një Ofertë!
«    »

Shen Valentini ne Stamboll

280 Euro

Përshkrimi

SHEN VALENTINI NE STAMBOLL

Cmimi 280 Euro perfshin:

-Bileta e avionit vajtje – ardhje.
-Akomodimi në hotel me 3 yje superior në qendër të pjesës Evropiane të Stambollit
-Mëngjezet për të gjithë ditët e qëndrimit.
-Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit)
-Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit
-Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport
-Një lundrim me anije në Bosfor 2.5 – 3 orë për të parë Europën e dhe Azinë.

Dita e Parë, 12 Shkurt:
Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e 30 minuta para nisjes së avionit. Fluturimi për në Stamboll. Mbërritja në Aeroport. Pritja nga përfaqësuesi ynë. Transferta nga aeroporti në hotel dhe sistemimi në hotel. Mbasdite, nën drejtimin e shoqëruesit tonë, vizitë në Qendrën Tregtare (Kapalli Çarshi).

Dita e Dytë, 13 Shkurt:
Mëngjesi në Hotel. Paradite, vizitë panoramike me guidë në Monumentet Kryesore të qytetit, si: Xhamia Blu, Hipodromi, Dollmabahce, njohja me Bazilikën e famshme të Shën Sofisë, shëtitje me autobus, kalimi mbi Bririn e Artë nëpërmjet Urës së Gallatës, kalim në urat e varura të Bosforit për të kaluar në Kontinentin Aziatik, vizitë në pikën turistike të Çam Lixha (pikën më të lartë të qytetit, kodra e të dashuruarve ). Mbasdite e lirë.

Dita e Tretë, 14 Shkurt:
Udhëtim në Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për tre orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa. Transferta me autobus për në Aeroport. Fluturimi për në Tiranë. Mbërritja në


Fjalë Kyçe:
Statistika: 1927 Shikimet Totale, 1 Sot

Printoje Këtë Ofertë

Fotot

Shen Valentini ne Stamboll

Postuar Nga:

Comfort Travel, Tirane

Tirane, Tel: 222 09 70 E-mail: comfort_travel.al@hotmail.com


22/01/2010 5:12 am


+355 4 222 09 70


Ofertat Më Të Shikuara