Mirësevjen, vizitor! [ Regjistrohu | Identifikohu ]   rss feed
Posto Një Ofertë!
«    »

Zhvilloni nje karriere ne fushen e informatikes!

Kontakt

Përshkrimi

Zhvilloni karrieren Tuaj me ICT Education

ICT Education eshte nje institucion trajnimi profesional ne fushen e Informatikes.

ICT Education mundeson pajisjen e studenteve me certifikata qe njihen ne te gjithe boten.
Pjese e programit te ICT Education jane edhe certifikimet e CompTIA, Cisco,Microsoft.

Programet e studimit 2007-2008
ICT Education per vitin 2007-2008 ofron studime ne deget:

CompTIA
Teknik Kompjuteri (A+)
Administrator rrjeti (Network +)

Microsoft
Specialist kompjuteri per sisteme Microsoft- MCDST
Administrator i sistemeve te Microsft – MCSA
Administrator i bazes se te dhenave- MSDBA
Inxhinier i certifikuar per Sistemet e Microsoft -MCSE

CISCO
Administrator rrjeti per CISCO -CCNA (Cisco Certified Network Associate )

ICT Education
Webmaster
Mirembajtes rrjeti
Design Editorial

Sistemi i studimit
Kurset zhvillohen zakonisht ne oret e pasdites dhe ne fundjave. Ne muajt e veres ICT Education organizon kurse verore intensive ku mesimi zhvillohet cdo dite gjate te gjithe dites.

Qendra didaktike
Qendra didaktike eshte e hapur per studentet cdo dite nga e hena deri te premte nga ore 10:00 deri 18:00. Studentet mund te perdorin librat, CD multimediale dhe internetin gjate ketij orari.

Gjithashtu ICT Education organizon kurse trajnimi si me poshte:

– Kurset e kompjuterit per perdoruesit e thjeshte qe perfshijne paketen
Office(Typing , Windows XP, Word,Excel ,PowerPoint, Outlook ,Access)
-Kurset informatike ne mbeshtetje te programeve universitare (Algorimitmiike , C++ ,JAVA , SQL)

www.ictedu.info

Per regjistrime apo per me shume informacion jeni te mirepritur te kontaktoni me ne Tirane ne adresen:
Rr. Ymer Kurti, P5 ap 3 (rrugica perballe Gjimnazit Petro Nini Luarasi)
ose me perfaqesuesit tane prane universiteteve ne Vlore , Shkoder dhe Ebasan(Kontaktet do ti gjeni ne posterat e vendosur ne qytetet perkatese)

tel:04271131
cel:0692322297
info@ictstudio.net
marketing@ictstudio.net

Tel. : 04271131

Cel. : 0692322297


Fjalë Kyçe: , ,
Statistika: 2122 Shikimet Totale, 1 Sot

Printoje Këtë Ofertë

Fotot

Nuk ka fotografi

Postuar Nga:

ICT Studio

Tirane


20/08/2009 1:03 pm


0692322297


Ofertat Më Të Shikuara